По благословению Преосвещеннейшего Романа, епископа Конотопского и Глуховского

Счетчик

Суббота, 11 Январь 2014 18:32

Свято-Володимирська цкрква .м.Шостка.

Оцените материал
(2 голосов)

Свято-Володимирська цкрква .м.Шостка.
Історія Володимирської церкви м.Шостка.
Невелика мурована церква стоїть у центральній частині міста між парком (зі сходу) й масивом 5-поверхової житлової забудови (з заходу). Біля східного фасаду будівлі у 1989 р.прокладено автомагістраль. Будівлю оточують високі дерева, що дещо нівелюють композиційну роль церкви як архітектурного акценту в забудові.
Збудовано як кладовищенську каплицю в 1883 р. Пізніше вівтар розширили, згодом (орієнтовно в 1950-х рр.) до нього зі сходу прибудували комірчину для поховального інвентаря.
Під вівтарною частиною є невеликий однокамерний підвал. Нині будівля є парафіяльний храмом. Церква дводільна,складаєтся з прямокутних у плані нави і вівтаря,з'єднана трьома арковими отворами. Вівтар нижчий,ніж нава,комірчина -ще нижча.З заходу да нави прилягає мініатюрний дерев'яний вхідний тамбур. Наріжники нави акцентовані гранчастими пілонами,які раніше увінчувалися цибулястими маківками на високих шиях (не збереглися).
Наву вінчає високий чотиригранний наметовий дах з глухим ліхтарем і маківкою. Узовнішніх формах будівлі чітко виявлено ієрархічність архітектурних форм,послідовне наростання мас до центрального верху.
У загальній композиції та в декорі пам'ятки послідовно застосовані архітектурні форми неоруського стилю: вікна посередині прясел стін вирішено у вигляді біфоріїв,аркові вікна обмальовані архівольтами з килевидним завершеннями.
В інтер'єрі декор і малювання не збереглися.Західну половину нави займають хори,влаштовані по дерев'яних балках.На них ведуть сходи,розміщені в північно-західному кутку нави.Усі стелі плоскі,підшиті дошками.Первісно нава й вівтар перекривалися цегляними склепіннями.
Церква збудована з місцевої цегли на вапняно-піщаному розчині,потинькована й побілена.Щипцеві й наметовий дахи влаштовані по дерев'яних кроквах і укриті покрівельною сталлю.
Володимирська церква у Шостці має значну історико-архітектурну цінність як одна з небагатьох мурованих каплиць,уцілілих на Сумщині,а також єдина старовинна церковна будівля,що збереглася в Шостці.Її виявлено й обстежено у 1990 р.,включено до Зводу пам'яток історії та культури України (том "Сумська область"),після чого поставлено на державний облік як пам'ятку архітектури й  містобудування місцевого значення з охоронним №329-См.

Прочитано 175 раз Последнее изменение Суббота, 11 Январь 2014 18:43