http://konotop-eparhiya.org.ua Fri, 09 Dec 2016 17:27:52 +0000 Joomla! - Open Source Content Management ru-ru ../../index.php/благочиния/шосткинское-благочиние/item/689-церква-різдва-христового ../../index.php/благочиния/шосткинское-благочиние/item/689-церква-різдва-христового

Церква  іздва Христового.

3аводська Церква  iздва Христового при

Шосткинському пороховому заводi була побудована

на протязi 1779-1785 poків на кошти робiтникiв заводу

та жителiв мiстечка Воронiж.

На початку XlX столiття на казеннi кошти

побудована дзвiниця та був розширений храм.

У 1928 роцi церкву закрили i зняли купол. На

церковнiй площi палили iкони та iнше церковне

начиння.

В часи Великої Вiтчизняної Вiйни при нiмецькiй

владi церква дiяла до звiльнення Micтa вiд окупантiв.

У пiслявоєннi роки у cтiнax храму знаходився

солдатський клуб з кiнoтeaтpoм.

1993 року, у п'ятницю Свiтло сiдмицi, була

звершена перша Лiтyргiя пiд стiнами храму у

прибудованому примiщеннi.

При настоятелi прот. Борисi Мачульському церква

була вiдбудована, а 26 липня 2000 року освячена

Єпископом Конотопським i Глухiвським lнoкeнтieм

(Шестопаль).

]]>
info@konotop-eparhiya.org.ua (о. Дионисий) Шосткинское благочиние Sat, 11 Jan 2014 13:40:24 +0000
../../index.php/благочиния/шосткинское-благочиние/item/692-свято-володимирська-цкрква-м-шостка ../../index.php/благочиния/шосткинское-благочиние/item/692-свято-володимирська-цкрква-м-шостка Свято-Володимирська цкрква .м.Шостка.

Свято-Володимирська цкрква .м.Шостка.
Історія Володимирської церкви м.Шостка.
Невелика мурована церква стоїть у центральній частині міста між парком (зі сходу) й масивом 5-поверхової житлової забудови (з заходу). Біля східного фасаду будівлі у 1989 р.прокладено автомагістраль. Будівлю оточують високі дерева, що дещо нівелюють композиційну роль церкви як архітектурного акценту в забудові.
Збудовано як кладовищенську каплицю в 1883 р. Пізніше вівтар розширили, згодом (орієнтовно в 1950-х рр.) до нього зі сходу прибудували комірчину для поховального інвентаря.
Під вівтарною частиною є невеликий однокамерний підвал. Нині будівля є парафіяльний храмом. Церква дводільна,складаєтся з прямокутних у плані нави і вівтаря,з'єднана трьома арковими отворами. Вівтар нижчий,ніж нава,комірчина -ще нижча.З заходу да нави прилягає мініатюрний дерев'яний вхідний тамбур. Наріжники нави акцентовані гранчастими пілонами,які раніше увінчувалися цибулястими маківками на високих шиях (не збереглися).
Наву вінчає високий чотиригранний наметовий дах з глухим ліхтарем і маківкою. Узовнішніх формах будівлі чітко виявлено ієрархічність архітектурних форм,послідовне наростання мас до центрального верху.
У загальній композиції та в декорі пам'ятки послідовно застосовані архітектурні форми неоруського стилю: вікна посередині прясел стін вирішено у вигляді біфоріїв,аркові вікна обмальовані архівольтами з килевидним завершеннями.
В інтер'єрі декор і малювання не збереглися.Західну половину нави займають хори,влаштовані по дерев'яних балках.На них ведуть сходи,розміщені в північно-західному кутку нави.Усі стелі плоскі,підшиті дошками.Первісно нава й вівтар перекривалися цегляними склепіннями.
Церква збудована з місцевої цегли на вапняно-піщаному розчині,потинькована й побілена.Щипцеві й наметовий дахи влаштовані по дерев'яних кроквах і укриті покрівельною сталлю.
Володимирська церква у Шостці має значну історико-архітектурну цінність як одна з небагатьох мурованих каплиць,уцілілих на Сумщині,а також єдина старовинна церковна будівля,що збереглася в Шостці.Її виявлено й обстежено у 1990 р.,включено до Зводу пам'яток історії та культури України (том "Сумська область"),після чого поставлено на державний облік як пам'ятку архітектури й  містобудування місцевого значення з охоронним №329-См.

]]>
info@konotop-eparhiya.org.ua (о. Дионисий) Шосткинское благочиние Sat, 11 Jan 2014 18:32:58 +0000
../../index.php/благочиния/шосткинское-благочиние/item/691-храм-собора-пресвятой-богородицы-г-шостка-куйбышивськый-м-р ../../index.php/благочиния/шосткинское-благочиние/item/691-храм-собора-пресвятой-богородицы-г-шостка-куйбышивськый-м-р


Храм Собора Пресвятой Богородицы г. Шостка Куйбышивськый м-р. Храмовый праздник 8 января, настоятель митрофорный протоиерей Игорь Драбочук. Храм не имеет особой архитектуры, древней истории, но трудами настоятеля и прихожан с 1994 г. было внесено много труда, что бы спордзал который передан предприятием "Импульс" сделать храмом. Был изготовлен резной иконостас, установлен над храмом купол, временая колокольня, установлена изгородь. В 1997 г. правящий владыка Анатолий совершил освящение храма. В 2011 г. возведена новая колокольня, на которой зазвучали колокола. При храме есть церковная библиотека аудио-видео тека.       

]]>
info@konotop-eparhiya.org.ua (о. Дионисий) Шосткинское благочиние Sat, 11 Jan 2014 14:19:17 +0000
../../index.php/благочиния/шосткинское-благочиние/item/690-свято-миколаївська-церква-м-шостка ../../index.php/благочиния/шосткинское-благочиние/item/690-свято-миколаївська-церква-м-шостка

Свято-Миколаївська церква. м. Шостка.

Історія Свято-Миколаївської церкви.

11.09.2005 року на день памяті Усікновіння глави Іоанна Хрестителя,по благословінню епископа Конотопського і Глухівського Іннокентія,було освячено місце і хрест під будівництво церкви.

07.01.2006 року на свято  іздва Христового в тимчасові церкві, була відслужена перша Божественна літургія.

10.09.2007 році було розпочате будівництво церкви.

22.05.2009 році в день памяті Святителя Миколая Архіепископом Конотопським і Глухівським Лукою,була закладена капсула в будівництво церкви.

28.08.2010 році був освячений хрест на купол дзвіниці.

07.11.2010 році Архіепископ Конотопський і Глухівський Лука, освятив хрест на центральний купол церкви.

01.06.2011 році Епископ Конотопський і Глухівський Йосип, освятив хрест на олтарний купол.

В цьому році закінчилось будівництво церкви.

 

]]>
info@konotop-eparhiya.org.ua (о. Дионисий) Шосткинское благочиние Sat, 11 Jan 2014 14:01:36 +0000
../../index.php/благочиния/шосткинское-благочиние/item/684-воронізька-покровська-церква ../../index.php/благочиния/шосткинское-благочиние/item/684-воронізька-покровська-церква Воронізька Покровська церква.

 

Воронізька Покровська церква.

За даним " Алфавитного списка церквей Черниговской епархии" Покровська церква в містечку Воронежі була зведена в 1854 році. Того ж року освячена.

А в 1895-му перебудована відомим поміщиком - меценатом тих часів Миколою Артемовичем Терещенком ( 1819-1903 ). За радянського часу тяжка доля не минула також Покровський храм. Як свідчив Грицько Сірик, в 1929 році радгосп Ім.. Петровського "розкуркулив" її, перебудувавши на клуб цукровиків. З храму були зняті бані, дзвони. Богослужбове життя храму відновилося в 2005 році.

]]>
info@konotop-eparhiya.org.ua (о. Дионисий) Шосткинское благочиние Sat, 11 Jan 2014 12:47:07 +0000
../../index.php/благочиния/шосткинское-благочиние/item/697-каплиця-свт-луки-місто-шостка ../../index.php/благочиния/шосткинское-благочиние/item/697-каплиця-свт-луки-місто-шостка
]]>
info@konotop-eparhiya.org.ua (о. Дионисий) Шосткинское благочиние Thu, 30 Jan 2014 20:34:06 +0000
../../index.php/благочиния/шосткинское-благочиние/item/699-історія-спасо-преображенської-церкви ../../index.php/благочиния/шосткинское-благочиние/item/699-історія-спасо-преображенської-церкви

Історія Спасо-Преображенської церкви.

Мурована однобанна церква стоїть на локальному підвищенні лівого берега р.Осоти і є архітектурною домінантою південного пе­редмістя Вороніжа. Оточена одноповерховою садибною забудовою. На північний захід від церкви є великий став на р.Осоті, що забезпе­чує прямий візуальний зв'язок пам'ятки з істо­ричним середмістям поселення і добрий огляд її з далеких видових точок,

Спасо-Преображенська дерев'яна церк­ва у Вороніжі відома з 1691 р. Муровану на її місці почали будувати коштом Михайла Шрамченка в 1783 р. за зразком Миколаївської церкви містечка Середини Буди. Збудовану церкву освятили 1791 р. (існує й інша дата ос­вячення — 1797 р.). Поряд з церквою була дзвіниця. На початку XX ст. церкву значно роз­ширили, прибудувавши з заходу трапезну та тридільний притвор з дзвіницею над се­редньою частиною. При цьому було частково зруйновано західне рамено первісного'храму.

У 1960 х рр, церкву закрили, а в 1970-х рр. зруйнували дзвіницю, Тоді ж зробили дере­в'яні прибудови з північного та південно-східного боків, перетворивши церкву на склад. У 1990 х рр. будівлю повернули цер­ковній громаді. В 2004 р, завершено рестав­раційні роботи, в перебігу яких знесено дис­гармонійні прибудови та відтворено дзвіницю.

? Пам'ятка невелика за розмірами, має хре­щату симетричну структуру. До центрального двосвітного квадрату зі зрізаними кутами за сторонами світу прилягають удвічі нижчі прямо­кутні зі скошеними зовнішніми кутами рамена, перекриті коробовими склепіннями. Причілки рамен увінчані трикутними фронтонами. Цент­ральна вежа перекрита восьмилотковим зім­кнутим склепінням й увінчана гранчастою ба­нею з глухим ліхтариком і маківкою.

Архітектурний образ пам'ятки відповідає останньому, завершальному етапові стилю бароко: стіни членують пілястри, вінчає антаб­лемент з енергійно профільованим карнизом. Лапідарність площин пом'якшують скошені ку­ти, витончені профілі.Провінціальність архі­тектури цієї будівлі виявилася в застосуванні фільончастих пілястр у декорі підбанника, в обрисах аркових вікон, що за своїм рисунком не пасують до характеру фасадних членувань, в наївних тягнутих наличниках, що облямову­ють вікна, в суто народному за характером пластики штукатурному ліпленні, що вінчає вівтарне вікно: тут застосовано мотив «роз­квітлого хреста» у площинному трактуванні. Над вікнами підбанника влаштовані плоскі прямокутні ніші з рельєфними хрестами, а в тимпанах — круглі розетки.

Архітектурні форми й декор західної при­будови добре поєднуються з характером основного об'єму завдяки застосуванню скошених кутів, подвійних накладних пілястр, схожим формам вікон.

Будівля зведена з місцевої червоної цегли формату 25 х 14 х 7 см. верстовою системою на вапняно-піщаному розчині, Підмурки цег­ляні стрічкові. Прибудова початку XX ст. зведе­на з червоної цегли формату 27,5 х 13 х 6,5 см. ланцюговою системою на вапняно-піщаному розчині. Первісна частина будівлі зовні й усере­дині потинькована з застосуванням штукатур­ного ліплення. Прибудова має плоскі балкові перекриття і зовні спершу була нетинькована. Під час реставраційних робіт 2003- 2004 рр. потинькована й побілена. Щипцеві дахи по дерев'яних кроквах та бані по дерев'яних кру­жалах укриті покрівельною сталлю. На вікнах збереглися первісні ковані залізні ґрати мис­тецької роботи з ромбовидним рисунком.

Спасо-Преображенська церква в Вороні­жі — унікальна пам'ятка пізнього бароко, що синтезує форми професійного та народного зодчества. її виявлено й досліджено автором у 1990 р,, включено до Зводу пам'яток історії та культури України (том «Сумська область»), після чого поставлено на державний облік як пам'ятку архітектури й містобудуванння місце­вого значення з охоронним № 335.

]]>
info@konotop-eparhiya.org.ua (о. Дионисий) Шосткинское благочиние Thu, 30 Jan 2014 20:44:38 +0000
../../index.php/благочиния/шосткинское-благочиние/item/696-історія-вознесенської-церкви-м-шостка ../../index.php/благочиния/шосткинское-благочиние/item/696-історія-вознесенської-церкви-м-шостка


Історія Вознесенської церкви.

Перші згадування в історичних документах з'являються в середині 17 століття.З самого початку церква була освячена на честь Вознесіння Господнього. Закрита церква у 1918 році, під час Великої вітчизняної війни використовувалася як наглядовий пункт.

 Поступово церква була розібрана місцевими мешканцями на сільськогосподарські споруди. До цього часу осталися споруди ,які побудовані з церковного брусу. З 1997 року відновлена Вознесенська парафія,богослужіння звершуються в тимчасові споруді колишньої середньої школи №6. Декілька років назад розпочалось будівництво кам'яної церкви, яка знаходиться на місці колишньої. Головним міценатом є директор меблевої фабрики "Катунь" Кузнєцов Олександр Тихонович.

Освячення куполів і хрестів на Вознесенську церкву 10.11.2011.

Освячення звершив Єпископ Конотопський і Глухівський Йосип.

]]>
info@konotop-eparhiya.org.ua (о. Дионисий) Шосткинское благочиние Thu, 30 Jan 2014 19:29:20 +0000
../../index.php/благочиния/шосткинское-благочиние/item/687-адрес-сумская-обл-,-шостинский-р-н-,-с-ображиевка ../../index.php/благочиния/шосткинское-благочиние/item/687-адрес-сумская-обл-,-шостинский-р-н-,-с-ображиевка Адрес: Сумская обл., Шостинский р-н., с. Ображиевка.

Х АМ А ХИСТ АТИГА БОЖИЯ МИХАИЛА

27.03.12 14:43

Адрес: Сумская обл., Шостинский р-н., с. Ображиевка.

Настоятель - протоиерей Василий Ворушило.


 Церковь с деревянной колокольней находится на равнинной местности в центре села посреди большой площади. Территория окружена каменным из кирпича орнаментируемым ограждением с триарковыми входными вратами. Еще одни врата, одноарочные, находятся с юго-восточной стороны. У кутьи храмной территории стоит одноэтажный каменный церковный дом, который не составляет историко-архитектурной ценности. Композиционно видовая роль комплекса зданий как архитектурной доминанты в застройке села значительно ослаблена высокими деревьями, которые растут во дворе.

 Михайловская деревянная церковь в с. Ображеевке известна с 1781 г. В 1835-1839 гг. на ее месте была построена каменная однобанная церковь в переходных стилевых формах от позднего (так называемого Николаевского) классицизма к эклектике. Вскоре первобытная каменная баня разрушилась и церковь где-то в середине XIX ст. (точная дата не выяснена) увенчали деревянным восьмериком. В 1896-1897 гг. по инициативе священника Базилевича по проекту черниговского губернского архитектора Николая Дмитриевича Маркелова вместо деревянного восьмерика был сведен каменный световой восьмерик, увенчанный сферической баней с глухим фонариком и маковкой. Деревянная колокольня построена, ориентировочно в первой трети XIX ст. Кирпичное ограждение вокруг церковного двора сведено в начале XX ст. Церковь понесла потери некоторых и перестроек в течение XX ст.: потерян иконостас, с западной стороны пристроен деревянный входной тамбур. 
       

Михайловская церковь и колокольня является уникальным комплексом церковной архитектуры XIX ст., которая совмещает народные архитектурные традиции с опытом профессионального зодчества. 

]]>
info@konotop-eparhiya.org.ua (о. Дионисий) Шосткинское благочиние Sat, 11 Jan 2014 13:17:53 +0000
../../index.php/благочиния/шосткинское-благочиние/item/698-свято-покровский-храм-села-клишки-шосткинского-благочиния ../../index.php/благочиния/шосткинское-благочиние/item/698-свято-покровский-храм-села-клишки-шосткинского-благочиния


Свято-Покровский Храм села Клишки Шосткинского благочиния впервые упоминается в истории села с 1717 г.Именно в этом году был построен первый деревянный храм.Согласно истории первые жители села были вольные казаки а потому и храм они посвятили Покрову Пресвятой Богородицы.Точных сведений об этом храме не сохранилось,однако известно,что храм был больших размеров и имел высокую деревянную колокольню. В конце 18(80-90гг)века на собрании священнослужителей и прихожан храма было решено начать сбор пожертвований на строительство нового каменного храма.Строительство продолжалось двадцать лет.Во время стройки использовали раствор,известь для которого гасили пятнадцать лет и добавляли яйца птиц для крепости.

В 1820 году в центре села был  построен и освящен огромный величественный храм.Он был сооружен по проекту архитектора  астрелли в готическом стиле и имел два купола и один купол -колокольню с позолоченными крестами.Каждый вход был украшенн четырьмя масивными колонами.Здание храма было огрожденно  высоким кирпичным забором,а для освещения помещения использовались большие окна из разноцветного стекла,которые были расположенны в центральном куполе и стенах.В 1877 году к зданию храма была достроенна колокольня с восьмью колоколами ,масса самого большого была 1696 кг. В конце восьмидесятых годов девятнадцатого века при храме была открыта церковно-приходская школа.

С начала 1917 года храм был не раз закрыт,а в 1950 году был разрушен до основания.В 1970 году по просьбе местных жителей был освященн молитвенный дом ,а в 1995 году органами местной власти общине было передано добротное здание бывшей земской школы.В этом здании и доныне деиствует Свято-Покровский храм села Клишки.

]]>
info@konotop-eparhiya.org.ua (о. Дионисий) Шосткинское благочиние Thu, 30 Jan 2014 20:39:19 +0000